Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach

Články

PT a série Bratislavský kraj I

 

PT má svojich odporcov aj vyznávačova preto sa PT objavili už aj u nás.
Polemiku okolo PT nechám na komunite, nemá význam sa stým v podstate ani zaoberať, tiež mám niečo z PT odlovené. Niektoré sú dobre spracované a v peknom prostredí, niektoré sú len na zber bodov ale to platí aj o sériách.
V tomto článku uvediem PT a série v Bratislavskom kraji.
Pokec bude z listingu od ownera

: PBS
Pridialničná bikova séria - jednoduchá relaxačná séria, situovaná nie moc vábne vedľa diaľnice. Bude obsahovať tradičky, zopár mysteriek a multiniek. Všetko jednoduché, pohodové, žiadne komplikovane lúštenie, žiadne lezenie s výstrojom, žiadne "udaletka"... Stačí GPS, niekde pero a pri "mysterkach" prečítať priamo na mieste listing a odloviť :-)"
Momentálne k dispozícii sú tieto
GC3N7HT : PBS - 03 - Divoká jazda
GC3NJ54 : PBS - 07 - Stromolezba?
GC3NJ5A : PBS - 10 – Skruž
GC3N7N4 : PBS - 11 – Posed

Blumenau 1866
Pekná tematická séria Rakúsko-pruská vojna alebo nemecká vojna bola vojna o prevahu nad nemeckými štátmi roku 1866.
Dostupné keše
GC22R3N [1] Blumenau 1866: Spor mocností (v2)
GC12D6Q [2] Blumenau 1866: Vojenské zlyhanie Rakúska
GC12D6T [3] Blumenau 1866: Pressburg v ohrození
GC1V4V0 [4] Blumenau 1866: Priebeh bitky (v2)
GC12D6Z [5] Blumenau 1866: Viete že?

47 Ronin
Prijmi pozvánku na pohodovú celodennú prechádzku prírodou. Celý okruh má 47 zastavení, rovnako, ako stará japonská legenda o roninoch.
RONIN bol v časoch feudálneho Japonska samuraj bez pána. Samuraj o neho mohol prísť či už jeho úmrtím alebo stratou dôvery (napr. pre porušenie zásad bušidó). Roninovia boli rešpektovaní a obdivovaní rovnako, ako samurajovia.
Povesť o 47 roninoch vychádza zo skutočnej udalosti, ku ktorej došlo na začiatku 18. storočia. Jej skrátenú verziu si môžeš prečítať v keške 47 Ronin - Bonus (Asano Naganori).
Názvy jednotlivých krabičiek sú tvorené menami roninov. V niektorých z nich nájdeš bonusové číslo. Nezabudni si ho zapísať, určite sa jedného dňa zíde.
Trasa je vedená prevažne lesnými cestami. Napriek tomu sa správaj potichu a tak, ako sa v prírode správať máš. Budeš za to odmenený pohľadom na neskutočné množstvá vysokej zveri, ale aj spevom velikánskeho množstva vtákov. Naopak, môže prísť aj "trest" v podobe skupiny diviakov (áno, aj tie som miestami stretol).
A ešte niečo - nepreceňuj svoje sily a schopnosti. Miestami tu nie je signál, ideálne preto je vyraziť vždy vo dvojici alebo minimálne daj niekomu vedieť, kde sa práve nachádzaš. Pri niektorých keškách je dvojica dokonca priam žiadaná .
Na odlov nechoď večer alebo potme. Mohlo by sa stať, že si ťa poľovník pomýli so zvieratkom...


Veľmi pekne spracovaná séria mysteriek v peknom prostredí. Časť sa nachádza na turistických trasách a niektoré na lesných cestách ktoré nie sú v mapách.


Alúviom Moravy
Vitajte na sérii kešiek Alúviom Moravy! Táto séria chce kešerom ukázať krásne miesta, nejaké pekné kešky a to všetko na pohodlnej bicyklovačke po lužných lesoch a nivných lúkach v alúviu Moravy.
Trasa
Séria má 53 kešiek, je vedená v tvare osmičky (dvojitý okruh) a má dĺžku 35 kilometrov, čiže by ju všetci mali zvládnuť pohodlne za jeden deň. Prevýšenie je do 50m a aj to len kvôli prechodom hrádze. Celá trasa sa nachádza v CHKO Záhorie, dokonca malá časť vedie aj cez NPR, takže sa prosím voči prírode správajte ako sa patrí.

Táto série je v podstate mix PT a série. PT je zvyčajne zložená z tradičiek čo v tomto prípade neplatí.
Odlovil som ju skoro celú na biku, chýba mi len earthka, jedna wherigo-vka ktoré som vďaka dažďa vynechal.
Trasa bola veľmi pekná a príjemná až na časť Vysoká pri Morave – Záhorská Ves kde sa ide v stromovom tuneli a bol slabý GPS signál.


Back to the History
Návraty do minulosti. Vidieť ako to bolo pred desiatkami rokmi, ako žili naši predkovia a stať sa aspoň na chvíľku súčasťou histórie... Koho by to nelákalo?
Possonium, Pressburg, Pozsony, Prešporok, Bratislava... Mesto v ktorom žijeme, mesto do ktorého prichádzame ako návštevníci, mesto ktoré zažilo mnoho príkoria, mesto kde sa za posledné polstoročie búrali sochy, historické budovy a zmizli celé historické štvrte.
Pozývame vás na prechádzku ulicami Bratislavy, dotknime sa histórie, nájdime miesta na historických fotografiách, porovnajme ich so súčasným stavom a samozrejme nájdime poklady skryté neďaleko.
O tom je séria skrýš pod názvom “Back to the History”. Veľa šťastia.
Super tematická a pohodová séria ktorú tvorí desať mysteriek.


Borderline
Easy bike trip 4 fun. Have a nice day.

Pohodová séria 34 keší, z toho dve mysterky ktorá sa ťahá pozdĺž hranice s rakúskom od Dunaja až po Kitsee.


Bratislavské električky
Séria jednoduchých mysteriek venovaných histórií električiek v bratislavskej MHD.
Hoci Prešporok koncom 19. storočia už nemal taký politický význam, ako v dobe, keď bol hlavným mestom Uhorska, jeho hospodársky význam sa zväčšoval. Oproti iným európskym mestám však rástol výraznejšie pomaly, čím sa postupom času stával relatívne menším mestom. Postavenie konskej a neskôr parnej železnice viedlo k budovaniu nových fabrík. Mestská doprava sa však v tej dobe - rovnako ako celé mesto - rozvíjala pomaly. V roku 1868 sa v uliciach začali objavovať omnibusy, ktoré však nedokázali zabezpečiť prepravu na zvolených trasách na adekvátnej úrovni. Aj preto v roku 1881 viedenský inžinier Nicolas Markovits predložil riaditeľstvu Kráľovských uhorských štátnych dráh výkresovú dokumentáciu navrhovanej mestskej konskej dráhy v Prešporku. Trasa navrhovanej jednokoľajovej trate mala viesť z Námestia Ľudovíta Štúra cez Mostovú ulicu, Hviezdoslavovo námestie, Jesenského ulicu, Kamenné námestie, Námestie SNP, Hurbanovo námestie, Suché mýto a Štefánikovu ulicu až pred bývalú železničnú stanicu na rohu Šancovej a Pražskej ulice. Žiaľ, aj napriek schváleniu návrhu, nebola konská dráha postavená, hoci v tej dobe už podobné dráhy existovali v mnohých európskych a amerických mestách.
Séria má momentálne tri keše.


Bratislavské trolejbusy
19. júla 1909 uzrela svetlo sveta prvá trolejbusová trať v Prešporku (druhá na Slovensku po Tatrách). Niesla názov Elektrická automobilová linka do Vydrickej doliny (na Železnú studničku). Trať viedla z Pražskej ulice (od Palugyayovho paláca) až ku kúpeľom na Železnej studničke. Dĺžka trate bola 5800 metrov, náklady na výstavbu tvorili 310 000 korún. Cestovné na trolejbusovej trati bolo odstupňované podľa dĺžky cesty. Trať bola rozdelená na tri pásma: Palugyayov podnik (mýtnica) – Horský park 20 halierov, Palugyayov podnik – Červený most 30 halierov, Palugyayov podnik – Železná studnička 50 halierov. Kombinovaný lístok na električku hlavnej trate a trolejbus stál po Červený most 36 halierov a na Železnú studničku 56 halierov.
Na sprevádzkovanie trate bolo dodaných 7 trolejbusov Daimler - Stoll, z toho štyri otvorené (letné) a dva uzavreté. Dodaný bol aj nákladný trolejbus, ktorý však bol prerobený na uzavretý. Štyri letné trolejbusy boli zakúpené za 76 000 korún. Vozidlá v letnom vyhotovení slúžili na dvojstopej trati od Palugyayiho paláca pod Hlavnou stanicou na Železnú studničku v prípade priaznivého počasia. Vďaka častým preventívnym opravám motora boli v prevádzke po motorickej stránke takmer bezporuchové. Vyskytli sa však početné prasknutia gumových obručí, ktoré skomplikovali prevádzku vozidiel a pripísali sa ku úpadku spoločnosti.
Séria siedmich mysteriek.


Devínskonovoveské železničné mosty
Mini séria Devínskonovoveské železničné mosty vás zavedie postupne k piatim železničným mostom, ktoré sú pre fungovanie obce veľmi dôležité.
Séria o piatich keškách.


Dvere / The Doors
Séria piatich werigoviek.


FUTURAMA
Séria piatich mysteriek venovaných Futurame.


GS
GS Minesweeper Cache
GS Snake Cache
GS Solitaire Cache
GS Tekken Cache
GS Tetris Cache
GS Timeline Cache
GS Zynga Cache
Fruitikova séria mysteriek venovaná hrám.

Green Trail Bratislava
Bratislava je naše ihrisko
Je séria, ktorá vás prevedie zaujímavými zákutiami bratislavských mestských lesov a okolia v pohorí Male Karpaty. Takmer cela trasa je v chránenej krajinnej oblasti, preto rešpektujte ochranu prírody a pokiaľ možno používajte lesné cesty a chodníčky.
Cela séria je náročnou turou. Séria obsahuje 100 + 1 keší. Jej celková dĺžka je približne 40 km.
Trasa vedie územím CHKO. Používajte preto lesné cesty a chodníčky. Zväčša trasa vedie mimo hlavných turisticky značených ciest. Prevedie vás po lesných cestách a chodníčkoch. Pravdepodobne ju nezvládnete za jeden deň.
Séria je náročná a z deň ju zvládne len skúsený turista s dobrou kondičkou alebo na biku.

Herbár
Príjemná séria venovaná stromom, séria má sedem tradičiek.


Indiánskym chodníčkom
Tematická séria ôsmich tradičiek od Soilworkera.Jurava Cyklo Trail
Malokarpatsko-Šúrska cyklomagistrála – JURAVA je systém cyklotrás na severovýchodnom okraji Bratislavy a zasahujúci do okresu Pezinok v katastri mesta Svätý Jur. Zahŕňa navrhované cyklotrasy v Meste Svätý Jur, Mestských častí Bratislava – Rača a Vajnory a prepojenia medzi nimi v celkovej dĺžke 27,13 km. Navrhované cyklotrasy využívajú existujúce miestne komunikácie, účelové komunikácie a hrádze Šúrskeho potoka. V miestach, kde je povrch nespevnený, je navrhnutá asfaltová vozovka.
Táto časť cyklotrasy je súčasťou systému cyklotrás, ktoré prepájajú obce a mestá v malokarpatskej oblasti. Zároveň bude trasa napojená na plánované cyklistické trasy v zmysle Koncepcie rozvoja siete cyklotrás na území BSK. Prepojenie na už vybudované, alebo plánované cyklotrasy je nasledovné:
v smere do centra Bratislavy na existujúcu cyklotrasu od Gaštanového hájika v Krasňanoch (MČ Bratislava – Rača), v smere z Krasňan a Rače do lesného masívu Malých Karpát,
v smere zo Svätého Jura do Pezinka po hrádzi Šúrskeho potoka na vyprojektované cyklotrasy v katastri a intraviláne mesta Pezinok v smere zo Svätého Jura do lesného masívu Malých Karpát,
v smere z Vajnôr do Ivanky pri Dunaji a Zálesia po hrádzi Šúrskeho potoka na uvažované cyklotrasy s možným prepojením až na Medzinárodnú dunajskú cyklistickú cestu pri Dunajskej Lužnej
Séria cache #1 až #18 je zasadená na úseku medzi Vajnormi a Svätým Jurom v dĺžke asi 2,6 km. Časom sa predpokladá jej rozšírenie. V uvedenom úseku sa dá ísť na bicykli alebo pešo. Prístup autom nie je možný, preto sa odporúča parkovať na uvedenom waypointe. Kešky sú zväčša ľahko prístupné s cieľom rýchleho odlovu.
Pravý nefalšovaný PT, má 40 keší a 3x bonus.

Le TOUR
Cyklotrail pri Dunaji, momentálne 13 keší.

Lekcia
Prvých 9 kešiek v tejto sérii ti pomôže zlepšiť tvoje schopnosti lúštiť mysterky. Každá lekcia sa zameriava na špecifické znalosti a schopnosti, príklady ako tieto schopnosti použiť, cvičenie na otestovanie a samozrejme kešku ako odmenu. Naštuduj si lekciu, urob cvičenie a nájdeš umiestnenie kešky.
Každé z riešení obsahuje časť informácie, ktorú budeš potrebovať neskôr pre záverečnú skúšku(desiatu kešku v sérii). Túto informáciu nájdeš vždy v Geocheckeri pre danú kešku, hneď potom, ako zadáš jej správne vylúštené súradnice. Nezabudni si túto informáciu odpísať/odkresliť, odfotiť alebo jednoducho uložiť.

LL
Lužný les (luh) je podmáčaný les s vysokou hladinou podzemnej vody a záplavovým cyklom. Tento kedysi bežný biotop mizne s rastúcou regulovateľnosťou vodných tokov.
Séria osemnástich keší v lužnom lese pri Petržalke.

Míľniky Červenej armády 1945
Oslobodenie Bratislavy Červenou armádou pripomínajú žulové míľniky, osadené na území mesta. Je na nich zaznamenaný postup sovietskych vojsk. Boli odhalené roku 1960, dodnes sa zachovali všetky.
Séria štyroch keší.

Modern Church
Séria šiestich keší venovaná moderným kostolom.

MS
Mimoňská séria
Mimoni si pre Vás pripravili malú sériu kešiek s hádankami.
Vašou úlohou je zistiť, čo majú spoločné nasledovné slová. Môže to byť napr. priamy či nepriamy vzťah, prenesený význam, synonymum, fráza a pod. Po kliknutí na mimoňa sa dostanete na stránku, kde si overíte správnosť odpovede a získate tak súradnice uloženia tejto kešky. Jednotlivé slová z kešiek si zapíšte, budete ich potrebovať k bonusom. Na logbooku tiež môže byť hodnota písmen A až J na výpočet súradníc Final Bonusu (premium). Sériu odporúčame, nielen my, absolvovať na bicykli kvôli krajšiemu zážitku a najlepšie v spoločnosti priateľov. Okruh meria cca 16,5 km, ak pôjdete postupne od MS 01 až po MS Final Bonus. Rozdiel medzi najvyššou a najnižšou nadmorskou výškou je cca 20 m. Základné krabičky sú typu PET, bonusy sú malé lock'n'lock a Final Bonus je prekvapko. Úsmev Väčšina krabičiek je schovaná v prirodzených prírodných úkrytoch poblíž ciest a chodníčkov. Prajeme príjemnú zábavu a veľa pekných zážitkov.


NK
Pozývam Vás na malú prechádzku lesom v Cigláte, celý okruh má asi 3 km. K niektorým keškám sa dá dostať autom aj bicyklom, ale doporučujem ísť pešo. Čaká Vás desať tradičiek a jedna mysterka, ktorej časti súradníc sú rozmiestnené v tradičkách.
Séria jedenástich keší, momentálne disabled

Balin50 30. jún 2016 368 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov