Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach

Články

PT a série Bratislavský kraj II

 

Séria Noc od ondrejaanicka
šesť kvalitne spracovaný keší, 2xwherigo, 3x mysteri, 1x tradička

Okolo Devínskej Kobyly
ODK je séria jedenástich kešiek umiestnených pri okružnej trase vôkol Devínskej Kobyly. Po časti tejto trasy vedie aj turistická značka. Na okruh chodia ludia z Dúbravky, Devínskej Novej Vsi a aj iných mestských častí behať, bicyklovať, prechádzať sa atď. V zime je využívaná bežkármi.
Séria pozostáva z 11-tich kešiek, ktoré sú umiestnené popri okružnej trase okolo Devínskej Kobyly. Časť kešiek je umiestnená jednoznačne a ostatné,
kde by mohli byť problémy majú fotohint (konkrétne 01, 02, 04, 05, 11) Dĺžka okruhu je 7,5km.
Ideálne je absolvovať ju na bicykli alebo peši. Bicyklom Vám séria zaberie cca 1-2 hodiny a peši 2-3 hodiny,
podľa Vášho tempa. Takmer celý okruh vedie po kvalitnej širokej lesnej hlineno-štrkovej ceste.
Na úseku od ODK 01 po 03 vedie séria po chodníčku a na časti úseku medzi ODK 01 a 02 je strmý svah, na ktorom treba z bicykla zosadnúť. Popri trase boli nedávno osadené nové lavičky a stoly s lavičkami, takisto sa pri niektorých z nich nachádzajú ohniská. Najlepšie je začať pri ODK 01, kde sa dá aj zaparkovať, ale dá sa začať aj pri ODK 09 z DNV alebo pri ODK 11 z Devína.
Old Pressburg
kvalitne spracovaná séria 19tich mysteriek venovaných starej Bratislave. Autor: Lorax1

PCV
Pozývam Vás na malú sériu netradičných tradičiek, ktoré sa nachádzajú pri novom cyklochodníku z Bernolákova do Novej Dedinky.
Cyklochodník sa nachádza na ľavom brehu riečky Čierna voda. Jeho dĺžka je 4,32km. Výstavba začala v októbri 2014 a termín ukončenia je október 2015. Budú na ňom tri odpočívadlá, kde sa môžte zastaviť občerstviť z vlastných zásob, pozorovať vodné vtáctvo, či iné živočíchy napr. môžte zazrieť ondatry. Prajem Vám príjemné keškovanie či už na bicykli, alebo na pešej prechádzke.

Séria Petržalské hrady.
Možno ste si všimli, možno nie, že ulice v týchto končinách sa volajú podľa slovenských hradov. Rada by som vám touto sériou v krátkosti predstavila dané hrady a pridám aj nejakú tú povesť o nich.


PMCH alebo aj Potulky Modranským Chotárom, tvorí sériu jednoduchých keší v okolí modry, pričom každá z nich Vás privedie k inému zaujímavému miestu.
Názvy niektorých oblastí v Modre majú rôzne zaujímavé staré názvy ako napríklad: Klobúky, Badogy, Búrky, Obrperky, Šrakaperky, Nitrperky, Plázle, Lorencar, Výbar, Spiegel, Staré Hory, Kramáre, Šajby, Horné Grefty, Dolné Grefty, Rozumperky, Lazare, Šnavdy, Fertále a v neposlednom rade aj Folegrunty, práve cez ktoré vedie značná časť tejto série

Po stopách Huncokarov
Tato séria vas prevedie časťou Malých Karpát, po miestach, kde zanechali svoje stopy "Horski ľudia".
Huncokari - holzhackeri, (z Holz - drevo, a Hacke - sekera) boli bavorski a tirolski drevorubači, ktorí prišli na územie Malých Karpát v polovici 18. storočia s nástupom vlády cisárovnej Marie Terezie (1740-1780).


Po stopách ľahkého opevnenia
Prijemná prechádzka okolím rieky Moravy, kde je vybudovaná sústava ľahkých opevnení tzv. Ropikov. Prejdite sa s nami a my Vám ukážeme trošku viac ako je na prvý pohľad vidieť.


PSH - Prechádzka Šenkvickým hájom.
Pohybovať sa budete po lesných cestách, ku keškám je vždy nutné zisť par desiatok metrov z cesty. Celkovo prejdete okolo 5 km.

Rolko
séria 24 vianočných(predvianočných) keší


Stara Bratislava
séria kešiek z cyklu Stará Bratislava, ktorá má za ciel pripomenúť starším obyvateľom históriu nášho hlavného mesta, mladším rozšíriť historické vedomosti a ostatným poslúžiť na príjemné spoznávanie starej Bratislavy.


TdR - Tour de Rovinka
Séria keší ktorá ukáže cyklotrasy v okolí Rovinky s bonusom v podobe keší.

VVP Záhorie
Ku kešiam série VVP odporúčame vyrážať z parkoviska P1 alebo P2. Vzdialenosť medzi nimi aj so zachádzkou od veží ku keši Tanki offline a Rudava je približne 10 km. Trasa vedie po asfaltovej ceste, iba k Tankom offline ide cestička po piesku. Na asfaltovú cestu je autám vjazd zakázaný. Pri P1 a P2 je cesta prehradená závorou. Asfaltová cesta vedie väčšinou po otvorenom teréne. Najmä v letných mesiacoch nezabudnúť preto na dostatok tekutín J. Odporúčame kešky „loviť“ na bicykli.


Železná opona
séria siedmich keší venovaných železnej opone.

Zlata žila
Tentokrát sme si pre vás pripravili krátky trail, ktorý vám predstaví zlaté baníctvo v Pezinku. Tvorí ho 6 keši, plus jedna bonusová. Kešky sú jednoduché na odlov, hneď pri ceste. Trail je dlhy zhruba 5 km a môžete ho absolvovať pešo, na bicykloch, alebo autom.

Verím, že každý si vyberie podľa seba to najlepšie z trailov alebo sérií. V tomto článku sú len podstatné série, okrem týchto sú ešte minisérie.
Happy caching

Balin50 13. júl 2016 358 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov