Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach

Články

Nitriansky kraj - PT a série

 

Hľadá sa Nemo
Rieka Nitra pramení na juhovýchodných svahoch Lúčanskej Malej Fatry neďaleko Fačkovského sedla pod vrchom Reváň vo výške 770 m n. m.
Jej cesta končí pri obci Komoča , kde vteká ako ľavostranný prítok do Váhu. Jej dĺžka bola pôvodne 243 km, v roku 1950 sa skrátila na 170 km, a to vybudovaním umelého kanála do Váhu. Pôvodný tok ako Stará Nitra končí až pri Komárne pri Apálskom ostrove. Po celom jej toku prekonáva výškový rozdiel 691 m. Má pretiahnutý tvar s nesúmernými prevládajúcimi prítokmi. Významnejšie prítoky Nitry sú: Handlovka, Nitrica – Belianka, Bebrava, Radošinka, Dlhý kanál a Žitava. Na dolnom toku priberá svoj najdlhší (99,3 km) a plochou povodia najväčší (1 243,6 km²) prítok Žitavu so zbernou oblasťou na svahoch Tribeča a Pohronského Inovca. Riečna sústava Nitry je charakterizovaná dlhou hlavnou tepnou s viacerými krátkymi a niekoľkými dlhšími prítokmi.
séria síce v listingu má Hľadá sa Nemo ale kešky ho v názve nemajú


Americký sen
Milí priatelia keseri ,
Pri našich turistických a neskôr aj geo potulkách po Slovensku sme už videli veľa krásnych a zaujímavých miest, krásne hory neskutočné výhľady a pamiatky, o ktorých sme ani netušili, že ich máme. Bývame na južnom Slovensku a nemáme ani hrady ani krásne hory preto vás pozývam na obyčajnú prechádzku , obyčajným južným lesom ,ktorý aj napriek svojej obyčajnosti vie prekvapiť krásnymi farbami. Našu geoprechádzku sme nazvali Americký sen.....


Bombardovanie NZ / Bombing Nové Zámky
Touto sériou ponúkame nielen poznanie o najtragickejších udalostiach v novodobých dejinách mesta, ale aj zábavu a potešenie pri hľadaní pokladov na miestach, ktoré boli bombardovaním najviac postihnuté.


Hornonitrianska strela
päť keší


KONIK/ HORSE
Táto mysterková séria 22 kešiek vám ukáže časti rôznych viničných oblasti, ktoré majú v Leviciach dlhú tradíciu


LOPT - Len Obyčajný Power Trail
Pripravil som pre vás sériu kešiek o ničom, na bezvýznamných miestach, ale v krajine, ktorú máme radi. Jedna keška ako druhá, za chvíľu vám to začne všetko splývať. Hromadný geocaching tak ako má byť. Pre niekoho áno, pre niekoho nie. Tí druhí jednoducho tento PWT vypustite a nesnažte sa ma, prosím, za každú cenu ukameňovať.
Power Traily sú tak trochu ako Temná Strana geocachingu - dá sa bez nich žiť, (skoro) nikomu by nechýbali, keby neboli ... ale temná strana je tak silná a tak lákavá a toľko toho dáva…a tiež si berie...MMC : Ked príroda inšpiruje velikánov
dostupné štyri keše


Nedeľňajšie vychádzky
dostupné štyri keše


ORN
Vitajte na cyklistickom okruhu okolo rieky Nitry.
Čaká Vás asi 35 kilometrov a 45 kešiek rozhodne nie 1/1. To preto, aby ste sa nenudili, ked sa vase oči pri pohľade na krajinu nemajú na čom popásť. Tým samozrejme nechcem povedať, že tunajší kraj nie je ničím zaujímavý. Je tu pár čarovných zákutí, ktoré tvoria hlavne meandre rieky Nitry, pekný lesík v Berku a vodopády na Zugove. Pravdou však je, že vaše oči uvidia na jar a v lete prevažne kukuricu, pšenicu a iné plodiny charakteristické pre tunajší kraj a na jeseň a v zime sa môžete pokochať nekonečnosťou pooraných polí. Je smutné, že na mnohých miestach vidno neuveriteľný neporiadok, ktorý človek napáchal. Prosím nekritizujte ma za to, nie je v mojej moci to zmeniť.


PHRN
PHNR (Po hrádzi rieky Nitry) je nová séria ktorá vznikla dňa 4.4.2015. Napadlo ma povedať svojmu kamošovi o GEOCACHING a tomu sa to veľmi zapáčilo a vymyslel túto sériu. Táto séria povedie od malého mostíka po hrádzi nitry. Plánujeme dať okolo 10 kešiek. Dúfame že sa vám táto séria bude páčiť aj z hľadiska kešiek aj z hľadiska prechádzky v prírode. Síce je naša príroda už poriadne zničená nejaký ten kus ešte predsa len ostal. Môžete si spraviť aj peknú cyklotúru. Odporúčame však horsky bicykel lebo takmer celá cesta je po tráve a štrku. Chýbajúce alebo poškodené kešky prosím nahláste. Dúfam že na nich veľa opráv nebude treba robiť. Kešky prosím dobre zamaskujte naspäť ako boli a snažte sa nezničiť tie s mechanizmom.


Potulky po Klokočine
dvanásť keší


Požitavské mlyny
Hustá je sieť prítokov Žitavy na jej hornom toku. Potôčiky predierajúce sa dolinami medzi lesmi a podhorskými lúkami ponáhľajú sa, aby mohli znásobiť vody Žitavy svojim priezračným obsahom. Na týchto zurčiacich jarkoch pred niekoľkými storočiami postavili vodné mlyny, aby slúžili domácim obyvateľom i povozníkom vracajúcim sa z juhu Slovenska s naloženými vozmi obilím. Každá z podhorských obcí okolia Zlatých Moraviec mala svoj mlyn. Mleci prechádzali so svojimi záprahmi po lesných cestách. Niekedy zostali u mlynára viac ako na jeden den.Šifrovaná
Voľná séria Šifrovaná I-X

Balin50 25. júl 2016 337 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov