Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach

Články

Banskobystrický kraj - PT a série

 

Séria Krmešov Poklad
Séria obsahuje 60 keší a jej celková dĺžka je približne 28km, kumulatívne stúpanie 1480m. V každej keške nájdete čísielko, ktoré vám pomôže nájsť bonusovú keš.
V lese je miestami slabší signál, preto všetky miesta nemusia byt zamerane na meter presne. Z tohto dôvodu sme vyberali jednoznačne geo miesta, ktoré sa dajú ľahko identifikovať podľa hintu. Keše sú použité aj ako waypointy tam, kde sa významne mení smer cesty, ale pokial narazíte na waypoint, snažte sa nim prejsť. Na niektorých miestach, hlavne po daždi môže byt blato.
Pri plánovaní tejto serie kalkulujte vašu rýchlosť ako 2,5-3 km/h ako reálny odhad. Cela séria sa da prejsť za cca 12-15 hodín.


MOPPD - MIKROREGION OBCI POD PANSKYM DIELOM
Predstavujeme Vám novú sériu keší, ktoré Vás postupne prevedú mikroregiónom. Postupne budú pribúdať keše na celom okruhu.
Mikroregión Pod Panským dielom sa nachádza v strede okresu Banská Bystrica v tesnom susedstve jeho hlavného mesta – Banská Bystrica. Tvorí ho osem obcí: Nemce, Balaže, Podkonice, Slovenska Lupča, Priechod, Selce a Kyncelova. Do mikroregionu sa pričlenila aj obec Špania dolina, ktorej bude následne venovaný samostatný okruh napojený na okruh MOPPD.
Rozloha mikroregiónu je 12423 ha a žije v ňom 8 700 obyvateľov.


Back to the History – B.Bystrica - Kremnica
Návraty do minulosti. Vidieť ako to bolo pred desiatkami rokmi, ako žili naši predkovia a stat sa aspoň na chvíľku súčasťou histórie... Koho by to nelákalo?
Dotknime sa histórie, nájdime miesta na historických fotografiách, porovnajme ich so súčasným stavom a samozrejme nájdime poklady skryté neďaleko.
spolu 10 keší.
Séria "Bystrické fontány"
...tieto už na teba čakajú
I. Námestie SNP GC3HGTX Pamätník SNP
II. Národná ulica GC3HGZW Dolná ulica
III. ul. Martina Rázusa GC3MMAT Skuteckého ulica
IV. Námestie Slobody (VÚCool GC3PC2M
V. Námestie Slobody (LUX) GC3PC43 ...IN MEMORIAM ...
VI. Depo SAD GC52C3E Barbakan
VII. Hungária GC3PC29 Čsl. armády pred MÚ
VIII. Krivánska ulica GC3RWR6 Mestský park
IX. Roosveltova nemocnica GC41XFE Úsvit
X. Európska fontána GC41ZTA
XI. Trieda SNP GC5RK9Y
...ďalšie sa pripravujú


Cestou banikov
Séria Vás prevedie po pozostatkoch banskej činnosti v Kremnici. Navštívite prepadlisko Šturec, staré štôlne, šachty a pingy alebo to, čo z nich zostalo. Získate približný obraz toho, v akom rozsahu tu bola ťažobná činnosť rozšírená a keď si uvedomíme, v akom období to bolo, žasneme čo všetko ľudia dokázali vytvoriť kvôli zlatu..
Séria obsahuje 26 keši a jej celková dĺžka je približne 13km (mimo serie ešte 3 keše staršieho dáta a earthcache, spolu 30 keší). Všetky keše sú veľkosť 2 (mala, small). Všetky sú maskované machovo-zeleným náterom.


Cesta do stredu zeme
Možno pár rad pre tých čo sa vyberú po stopách Jozefa Štefanidesa a Daniela Krmeša:
Zámer bol pretiahnuť vaše kosti po všetkých miestach kde sa sopky prejavili na zemskom povrchu. Niektoré miesta sú zaujímavé menej iné viac, ale tak to už v živote býva. Táto séria nie je určená pre lovcov bodov, pomer cca 25km vs 20 cache vám konto moc nezdvihne.
O to viac sme sa snažili spáchať na vás zážitok, na ktorý budete verím dlho spomínať. Ak už na nič iné, tak nato, že na juhu ste sa dokázali tak zapotiť. Okruh je plánovaný na jednu výpravu, ja viem, je to extrém, ale my to tak mame radi.
Dĺžka je cca 25km a nastúpaných metrov je cca 1400m. Preto je potrebné všetky zásoby jedla a vody brať zo sebou. Jediný zdroj vody je pri cache 16 "prameň", aj to neručím za kvalitu. Dá sa tu posedieť, niečo si opiecť...


Čiernobalocké kaplnky
séria venovaná kaplnkám - 7 keší


DK : drienčanský kras
Náučný chodník Drienčanský kras
Trasa chodníka s 15 informačnými panelmi Vám predstaví prírodné danosti Drienčanského krasu, lesný ekosystém v Malej Obore i vodné vtáctvo nádrže Teplý Vrch. Medzi najväčšie zaujímavosti náučného chodníka patrí Malá a Veľké drienčanská jaskyňa, krasové jamy, škrapy a jazierka. Chodník dlhý 7,5 km s celkovým prevýšením 55 m nie je náročný a je vhodný pre deti aj starších ľudí. Začína v areáli rekreačného strediska Drieňok na Teplom Vrchu, skrátená trasa v obci Drienčany a možno ho absolvovať z hociktorého bodu.
Táto miniséria Vás bude sprevádzať iba na skrátenej trase, ale odporúčame pozrieť si ju celú.


Evil Mikro
Evil Mikro je séria ručne robených magnetických ale aj nemagnetických mikro a nano schránok netradičného tvaru a výzoru. Sú to schránky, ktoré nečakáte, alebo hľadanie sťažujú desiatky muklov. Napriek tomu, ak nájdete jednu kešku zo série, nájsť ďalšie už nebude ťažké. Chcem upozorniť, že žiadne dve schránky nie sú rovnaké a nie sú nijako maskované. Pravdepodobne sa na ne budete celý čas pozerať.


GC owners
Táto séria chce poukázať na históriu (chronológiu) zakladania kešiek v meste Žiar nad Hronom a v jeho okolí.
Zoznámime vás s nickmi ownerov, ktorí zakladali kešky v našom meste a jeho okolí. Ďakujeme im za to, že sme mali pri našom rozbehu v keškovaní čo loviť hlavne v našom meste: Žiari nad Hronom. Predposlednú kešku tejto série sme nazvali naším nickom.HH
:: SERiA KESiEK v HODRUSi-HAMROCH ::
15 keší


Hron
séria Hron (séria sa dá sa prejsť systémom drive-in) sa nachádza blízko cyklistického chodníka z Banskej Bystrice do Zvolena a vodáckej trasy na rieke Hron.KP - Kozlovský prieloh
Aj keď Slovensko má veľa krajších a turisticky atraktívnejších oblastí, aj príroda severovýchodne od Vlkanovej má veľa pekných miest, ktoré sa oplatí navštíviť a nenáročnou prechádzkou trošku prevetrať svoju hlavu. A to je práve cieľom tejto minisérie, ktorá vás postupne prevedie po oblasti zahŕňajúcej dolinu Peťovského potoka, Tri studne, dolinu Dedovec – ktoré obkolesujú vrch Kozlovský prieloh (436,6 m.n.m.) , no a popri tom nájsť pár skrýš.Kremnické vrchy
9 keší - rôzny owneri a bez popisu


Kúpele Sliač
Kúpele Sliač sú termálne kúpele lokalizované v meste Sliač vo Zvolenskej doline, pod pohorím Polana, medzi mestami Banská Bystrica a Zvolen. 3 keše


MMM
Pozývam vás všetkých na jednoduchú prechádzku po miestach kde som vyrastal, miestach ktoré sú pre mňa kopou spomienok.
Miesta, kde som sa učil spoznávať prírodu, kde sme s chlapcami vystrájali a zažívali množstvo dobrodružstiev.
Celá trasa sa dá zvládnuť za dve hodinky, bicyklom alebo pešo.
Trasu zvládnete v pohode aj s deťmi alebo psíkom, je to jednoduchá prechádzka.
Celá trasa vedie po poľných cestách, netreba chodiť priamo za šípkou, prechádzať budete okolo záhumienkov, políčok, takže buďte prosím ohľaduplný, aby ste sa prípadne nedostali do problémov s majiteľmi.


Mosty RS
Prechádzka v povodí rieky Rimava spojená s minisériou jednoduchých kešiek.Okruh Detvy
séria ôsmich keší, séria bez popisu


PNB - PNB – Poznáš Novú Baňu?
PNB je séria kešiek, ktoré Vás prevedú zaujímavými zakutiami Novej Bane, z ktorých niektoré nepoznajú ani domáci. ÚsmevPočúvadlo
štyri keše venované dovolenkeSkloňovanie
Rozšírenie série Skloňovanie pňa a cesta k prémiovej multi cache v strede cestyStrelnica
Časť Strelnica I bude obsahovať celkom 9 skrýš + nočnú prémiu, diagonálne s obtiažnosťou (D/T) 1/1 až po 5/5. Celá miniséria sa dá absolvovať na bicykli.


Strelnica II
Časť Strelnica II bude obsahovať celkom 8 skrýš, diagonálne s obtiažnosťou (D/T) 5/1 až po 1/5. Obtiažnosť 3/3 už bola riešená v sérii Strelnica I.
TCh
Séria Timravin chodníček:
Cela séria vedie po Timravinom chodničku. Cesta k pokladom je ako život tunajšich obyvateľov- tŕnistá. Nepodceňujte preto terén, odporúčame vhodnú obuv, oblečenie a repelent, ak si nechcete priniesť z výletu aj kliešťového cudzopasníka :-) Trasu zvládnu aj deti vo veku 5-6 rokov. Naokolo je vela stôp po divej zveri, tak pozor na medvede :-) Cestou prejdete okolo veľkých brál, ohnísk a lavičiek. Ideálne miesta na opekačky. Budete míňať zákopy, zanechala sovietska armada, ktorá tu ukrývala bojovú techniku pri svojich cvičeniach v 70-tych rokoch. Parkujte na určenom parkovisku. Pre prístup na kešku #3-Bralce použite turistický chodník a waypoint. Nechoďte za šípkou.V obci Polichno nie je mobilný signal, tak sa nespoliehajte na online geocachingove nástroje .


Turistická
séria šiestich kešiek s turistickou tematikou, ktoré majú ukázať zaujímavé miesta na ktoré by ste sa len tak bez znalosti okolia nedostali ani s turistickou mapou ale hlavne by mali zabaviť kohokoľvek, kto na to má. Ak bude mať táto miniséria úspech, pripravím v budúcom roku buď jej rozšírenie, alebo novú minisériu.UMB
séria šiestich keší venovaných Univerzite Mateja Bela
ZH
séria cyklistického powertrailu severozápadom Žiarskej kotliny.
Je to okruh Žiar nad Hronom - Lutila - Slaská - Kosorín - Janova Lehota - Lovčica-Trubín - Žiar nad Hronom. Väčšina trasy je vedené po dobrom asfalte, niektoré kešky však vyžadujú odbočku na šotolinové poľné cesty.
Kešky tohoto cyklopowertrailu dopĺňajú už existujúce kešky venované zaujímavostiam na trase do uceleného okruhu v dĺžke cca 10-15 kilometrov v stredne náročnom profile.
Z trasy celej série sú skvelé výhľady na Žiarsku kotlinu a okolité hory pohorí Vtáčnik, Štiavnické vrchy a Kremnické vrchy. Môžete tu zažiť skutočne skvelé "Ta panoramata".V Banskobystrickom kraji veru mnoho sérií ad jedného ownera nieje čo je na škodu. Mini série a kešky ktoré by mohli zapadnúť názvom do série ale sú od rôznych ownerov som zámerne vynechal. Bežných keší ktoré sa dajú hodnotiť ako veľmi dobré alebo krásne je určite dosť. Tak isto bude dostatok keší s pekným výhľadom, panorámou alebo historickou súvislosťou.
Každý si určite vyberie podľa svojho.
Happy caching

Balin50 19. júl 2016 395 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov