Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.

Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach

Články

FizzyCalc

Projekcia bodu
každý sa už určite stretol s keškou kde bola potrebná na final projekcia bodu, to je vzdialenosť a azimut.
Problém je ako owner určil vzdialenosť a azimut. Ideálne je použiť SW ktorý používa Vincentyho formulu


Predstavíme si v krátkosti FizzyCalc


FizzyCalc samozrejme ovláda viaceré funkcie
Konverziu formátu ,Vzdialenosť, Projekciu atď.

Ak potrebujeme určiť na final azimut a vzdialenosť najjednoduchšie je vybrať miesto finálu, zistiť súradnice a zadať do FizzyCalcu.Point1 východzie súradnice
Point2 súradnice finálu
dole vidíme vzdialenosť a azimut.

Ďalšia možnosť výpočtu je priamo z východzích súradníczadáme východzie súradnice, vzdialenosť a azimut. Dole vidíme výsledné súradnice finálu. Pri tomto spôsobe owner nemá istotu či tam dokáže skryť kešku.

A ako hľadať? V Garmine je to v podstate jednoduché nakoľko ovláda projekciu bodu. Problém môže nastať keď nestojíme na bode odkiaľ owner zadával finál. Na krátke vzdialenosti to nie je veľký problém a mali by sme sa dostať pomerne blízko k finálu. Na väčšiu vzdialenosť už môže byť rozdiel rádovo v desiatkach metrov. Ak používame GeoGet máme poruke jednoduché riešenie, k danej keške pridáme bodv navigácii potom zadáme navigovať na finál. Adrake už projekciu bodu ovláda takže stačí pridať bod, projekcia bodu: vzdialenosť a azimut.

Admin 20. október 2015 1047 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov