Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach


Články

Mapy s turistickým značením v c:geo (a iných aplikáciách)

Vyznačené lesné a poľné cesty a chodníky sa často líšia napr. od mapy na http://mapy.hikin... a podľa vlastných skúseností môžem povedať, že mapa Hiking je v tomto smere menej aktuálna. Preto odporúčam mapy OSM a mapovú tému zo stránky http://osm.paws.cz/.

Návod na inštaláciu:

1. Stiahnuť mapu (priamo do mobilu, prípadne najprv do počítača a potom skopírovať do mobilu), napríklad http://osm.paws.c...9U&s=1. Na http://osm.paws.cz/ sú aj ďalšie mapy OSM, hlavne okolitých štátov. Mapu by ste mali v mobile umiestniť do priečinka, ktorý je v aplikácii c:geo nastavený ako Priečinok s offline mapami: Nastavenia > Mapa > Priečinok s offline mapami.

2. Stiahnuť mapovú tému http://osm.paws.c...bB&s=1 do počítača, rozbaliť ju ako priečinok vcelku a rozbalený priečinok skopírovať do mobilu.

3. V aplikácii c:geo prejsť na Nastavenia > Mapa > Priečinok s témami máp > vyberte priečinok s mapovou témou, ktorý ste rozbalený skopírovali do mobilu > OK.

3. V aplikácii c:geo prejsť na Nastavenia > Mapa > Vyberte zdroj máp > vyberte skopírovanú mapu (napr. slovakia_gccz.map).

Hotovo. Teraz by ste mali pri navigácii na mape vidieť aj červené, modré, zelené a žlté turistické chodníky a fialové cyklotrasy.

Táto mapa je na webe totožná s mapou na http://www.oma.sk...icky-atlas. Používam ju aj priamo na stránke GC vďaka doplnku Greasemonkey z http://www.grease... a skriptu Geocaching Map Enhancements z http://geo.inge.o....

Mapa a mapová téma funguje aj v aplikáciách Locus z http://www.locusm...eocaching/, GDAK z http://gdak.woloj..., aDrake z http://adrake.cz/... a WhereYouGo (pre Wherigo) z https://play.goog...&hl=sk (prípadne ďalších). Postup nastavenia v týchto aplikáciách nemám k dispozícii.

geoPetros 06. december 2016 86294 prečítania 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov