Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Články

Päť nových suvenírov pre cestovateľov

Koncom roka GS HQ oznámil, že do zbierky suvenírov zaradí suveníry z niektorých štátov.  Jedná sa o päť suvenírov určených hlavne pre cestovateľov.  Konkrétne sa jedná o Chile, Cyprus, indonézia, Maroko a USA

chile.jpg (32 KB)

 

Chile je krajina ťahajúca sa pozdĺž západného okraja Južnej Ameriky na ploche približne 4600km od severu až po juh. Táto krajina je jednou z najsuchších na svete. K tomuto mu pomáha púšť Atacama na ktorej nikdy neprší.


Naj kešky:

 • Rapa Nui – Ahu Tongariki:  earth keška, ktorá je na Veľkonočných ostrovoch. Samotná schránka je len dva kilometre od nádherných sôch Moai.
rapa.jpg (25 KB)
 • SuperCerca El Cerro San Cristobal Gran Parque:  tradičná keš, ktorá je uložená v parku vysoko nad rušnou metropolou, v prípadě jasného  počasia sa môžete pokochať výhľadmi na hlavné mesto Santiago.Potom, čo nájdete keš, môžete ochutnať mote con huesillo , miestny nápoj vyrobený zo sušených broskýň, vody a škorice.
 
 • Lago Chungara:  tradičná keška dostala terénne hodnotenie 4, a to preto, že sa nachádza  4 500 metrov nad morem, vysoko v národnom parku Lauca.  Výhľad od tejto kešky zahŕňajú  aj jedno z najvyššie položených jazier na svete, Chungara Lake a zasnežené Parinacota Volcano . Dalo by sa dokonca naraziť na Vicuñu , čílsky príbuzný lamy!
chungara.jpg (33 KB)cyprus.jpg (24 KB)Cyprus je tretia najväčšia a najľudnatejšia ostrovná krajina v oblasti Stredozemného mora. Na 9,251 km štvorcových žije viac ako 1,1 milióna obyvateľov, krajina je plná živej kultúry s bohatou minulosťou trvajúcou viac ako 10.000 rokov. Okrem leňošnie na plážach môžete obdivovať niekoľko archeologických lokalít. 

 • Ľoď duchov  Nákladná loď nabehla na plytčinu v búrlivej počasia v oblasti morskej jaskyne Paphos na západnom pobreží.
lod.jpg (38 KB)
 • Napa View  sa nachádza v blízkosti mysu Gkreko  na východnej časti Cypru. Letovisko má 27 pláží, z ktorých 14 už dostali ocenenie Modrá vlajka za vysokú kvalitu životného prostredia, vzdelávania, bezpečnosť a prístupnosť.

          napa.jpg (33 KB)

 • Büyük Han    táto keš je v  hlavnom meste Nikósia. Büyük Han je mimochodem nejvätší  hostinec na Cypre, kde si cestujíci mohli odpočinúť po náročné cestě. 

buyuk.jpg (40 KB)

indonesia.jpg (17 KB)
Indonézia, dlhý tvar Indonézska republika, je štát v juhovýchodnej Ázii a Oceánii tvorený 17 508 ostrovmi. S viac ako 230 miliónmi obyvateľov ide o štvrtý najľudnatejší štát sveta a takisto o štát s najväčším počtom obyvateľov hlásiacich sa k islamu. Štátnym zriadením krajiny je republika s voleným prezidentom a parlamentom. Hlavným mestom Indonézie je Jakarta. Na pevnine Indonézia hraničí s Papuou-Novou GuineouVýchodným Timorom a Malajziou. Na mori susedí so SingapuromFilipínamiAustráliouPalauThajskom a indickým územím Andamany a Nikobary.

 • Campuhan Ridge: Keška se nachádza asi 1,5 kilometru severne pozdĺž hrebeňa medzi dvoma riekami s nádhernou scenériou. Jedná se o nejpopulárnější procházku v Bali.
 • Crystal Bay:  je ohromujúca biela  pláž, na ktorej je dokonale čistá voda pre skvelé potápanie. 
 • Gunung Bromo:  je aktívny vulkán a súčasť Caldery Tengger vo východnej Jáve. Zažiješ vyčerpávajúci výlet  na vrchol najznámejších vrcholov v Indonézii, a to až do výšky 2 300 metrov.
maroko.jpg (57 KB)
Maroko je známe svojimi rozsiahlymi púšťami, týčiacich sa hôr a historických miest. Na území Maroka se nachádzía 9 pamiatok zaradených do UNESCA. Maroko, často nazývané ako Červené mesto, vyžaduje ochranu pred slnkom po celý rok. V tejto africkej krajine si môžete aj zalyžovať v najvyšie položenom lyžiarskom stredisku v Afrike a navštíviť najznámejšie mesto Casablanca.

 • Ouzoud Waterfalls: Vodopády Ouzoud nájdete v  oáze obklopenej stromami a pulzujúcim púštnym životom. Jedná sa o viacúrovňový systém vodopádov, pri ktorých si môžeš odloviť jednu zo zaujýmavých earth kešek.
ouzoud.jpg (56 KB)
 • By the clock: V centru  Casablanci sa okrem  kešky nachádza  20 metrov vysoká veža s hodinami, ktorá je jednou z najznámejších architektonických pamiatok
tower.jpg (35 KB)
 • Olive tree: mystery keška s DT kombináciou 4,5 / 4,5. Ak sa ti nechce luštiť, môžeš sa vybrať do oblasti plnej olivovníkov a možno natrafíš na ten správny olivoník.
oliva.jpg (56 KB)


usa.jpg (22 KB)
Nezabudnime na Spojené štáty americké, rodisko geocachingu. Spojené štáty americké sa rozprestierajú od pobrežia Atlantiku , prérie Velkej planiny až po pohorie Cascade v severozápadnom Pacifiku. Je obrovské ihrisko pre geocaching.

 • Bridges Arches of Central Park:  multinka vás prevedie  Central Parkom v New Yorku. Jednotlivé stage sa zameriavajú na mosty a oblúky, ktoré sa nachádzajú v parku. Central Park sa rozkladá na 800 akroch zelene a je to rekreačná oblasť NY.  Keška je  ocenená 654 FP, takže stojí za návštevu!
nyc.jpg (133 KB)
 • The Doctor Is In!: tradičná keška je tak trochu spojená s mystery. Obsahuje totiž pamäťoú skladačku s blikajúcimi svetielkami, ktoré ti pomôžu preniknúž do interiéru samotnej schránky. Keškabola publikovaná pred jeden a pol rokom a už dostala 411 FP.
who.jpg (81 KB)
 • Mission 9: Tunnel of Light: Jedná sa o vzácnu kešku nakoľko A.P.E., nikde inde, okrem Ameriky a Brazílie nenájdeš. Keška je na svete od roku 2001, neskôr bola archivovaná a znovu sprevádzkovaná. K dnešnému dňu máí 1 695 FP.


ape.jpg (57 KB)
Suvenír dostane každý kto v danom štáte odloví aspoň jednu keške ale aj tý,  ktorý už daný štát navštívili a kešku odlovili.
Zdroj: five-new-geocaching-country-souvenirs-for-2018

Balin50 01/04/2019 20:16 2415 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
 • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov