Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Články

Navigovanie na WP alebo FP, Garmin a ADrake

V tomto príspevku porovnám navigovanie na Mystery a multi keše v Garmine a ADrake. Každý má svoj názor a preferovaný prístroj ale pre nováčikov je to vhodné

V článku GeoGet - pridanie bodu ku keške  som popísal ako pridať WP alebo FP ku keške.

Druhá vec je použitie v prístroji. V dávnejších dobách som mal O550T. Dobrý prístroj a odolný ako je u Garminu zvykom ale určité obmedzenia mal. Hľadať Mystery a multi bol zlý sen. A to nehovorím o maximálnom počte kešiek.
Už dlhší čas mám Monterru a som s ňou spokojný aj keď aj tu sú obmedzenia, hlavne max 4000 WP takže treba premazávať WP aby sa zobrazovali. Ďalej je tu nemožnosť pridať bod takže na Mystery a multi použijem radšej fón a ADrake .

V Monterre mám na výber navigovať na 
kes.jpg (14 KB)
Ale to iba vtedy ak tam WP mám. Problém začína pri archaických listingoch ako je GC147EP . WP sú v listingu a toto je problém pri garminoch, neviete WP pridať takže neostáva nič iné ako použiť papier a ceruzku a zapisovať čo je v dobe smart zariadení dosť od veci. Preto radšej používam ADrake v kombinácii s GeoGetom . Pri domácej príprave v geogete skontrolujem a upravím potrebné WP a vložím aj vzorce na finál.

Pre kešerov ale aj ownerov dávam do pozornosti príprava a vzorce  kde sa dozviete viac o poznámkach a vzorcoch a výpočte FP.

Ak už všetko máme tak z geogetu vyexportujeme kešky. Pre Monterru používam PQ, pre Oregon Geoget GPX v2expor.png (19 KB)

Pri PQ mám zvlášť kešky a zvlášť WP takže môžem premazávať WP podľa potreby aby som ich mal v zozname.

V Adrake je to o inom. Pre prenos použijem plugin


Skopírujem celú databázu alebo podľa potreby len určitú časť, napr. bratislavský kraj.
Z Adrake si môžem  do geogetu preniesť poznámky, napríklad výsledky do vzorca keď som multinu nedokončil.Na mape to vidím takto

ad.jpg (41 KB)
Zelené sú kešky ktoré majú finál takže môžem rovno navigovať k nej. Samozrejme môžem si v teréne WP aj pridať a potom navigovať k nemu. To sa týka hlavná tých keší ktoré WP majú v listingu a nemajú zadefinované WP. V tomto menu si môžem do WP vložiť aj vzorec

wp.jpg (31 KB)
To by bolo také krátke zhrnutie poznatkov ako na to.
      

Balin50 01/22/2019 17:01 2622 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov