Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Články
Všetky články

Všetky články


Posledná aktualizácia 10/27/2015 10:22

GPS A BAROMETRICKÁ V݊ÝŠKA

publikované so súhlasom autora: Miloš Lauermann
Tento článok ma zaujal z jednoduchého dôvodu, málokto vie v akej nadmorske výške sa nachádza a ako správne zmerať.
Pre pochopenie je publikovaný celý článok.
Osobne pri vychádzkach v kopcoch kalibrujem výškomer na mieste kde viem aká je nadmorská výška, napríklad pri rozcestníku kde väčšinou máme zadanú nadmorskú výšku

GPS Garmin - obmedzenia

Podľa čoho vyberať GPS?Sú informácie ktoré nám dáva predajca dostačujúce? Pre väčšinu užívateľov áno. Väčšinou nás zaujíma koľko GPS zvládne kešiek, WPT, veľkosť pamäti a pod.Ale sú tu aj obmedzenia o ktorých nevieme.Náhodou som sa dočítal o užívateľovi ktorému sa nezobrazovala mapa.Narazil na limit map segments. Čo to vlastne je? Užívatelia ktorý si pamätajú inštaláciu z Map Source vyberali oblasti ktoré sa majú inštalovať, v OSM je to tiež.A to sú mapové segmety.

Ošetrenie a správa GPS Garmin

každý majiteľ GPS Garmin by sa mal pravidelne starať o svoj prístroj a to nie len ošetrenie zvonku ale aj o údržbu systému. V tomto návode ale nejde o vonkajšie ošetrenie.Pravda, nie každý vie ako na to a čo treba spraviť. V tomto krátkom návode si povieme niečo o údržbe a aj o prenose kešiek do GPS.

3D zobrazenie v Monterre

Dávnejšie som mal Oregon 550. Ten mal v menu tlačítko na 3D zobrazenie mapy, veľmi dobrá  funkcia v kopcoch alebo pri skalách keď nieviete či je keška niekde na svahu alebo až hore. Pri Monterre som dosť dlho tápal a hľadal až som našiel funkčný návod.

Adrake na karte

Naše databáze keší v Geogetu bobtnají přímo před očima, jsou větší a větší, což normálně nevadí. V počítači je místa dost! Ale co když ji chceme nahrát do mobilu, aby s databází mohl pracovat třeba Adrake? Tam už ta velikost není tak zanedbatelná. Tak to nahrajeme ne do paměti, ale na kartu! Jenže ono to není tak snadné, jak to vypadá...

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov