Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Články
Všetky články

Všetky články


Posledná aktualizácia 12/06/2016 19:59

Ošetrenie a správa GPS Garmin

každý majiteľ GPS Garmin by sa mal pravidelne starať o svoj prístroj a to nie len ošetrenie zvonku ale aj o údržbu systému. V tomto návode ale nejde o vonkajšie ošetrenie.Pravda, nie každý vie ako na to a čo treba spraviť. V tomto krátkom návode si povieme niečo o údržbe a aj o prenose kešiek do GPS.

GPS Garmin - obmedzenia

Podľa čoho vyberať GPS?Sú informácie ktoré nám dáva predajca dostačujúce? Pre väčšinu užívateľov áno. Väčšinou nás zaujíma koľko GPS zvládne kešiek, WPT, veľkosť pamäti a pod.Ale sú tu aj obmedzenia o ktorých nevieme.Náhodou som sa dočítal o užívateľovi ktorému sa nezobrazovala mapa.Narazil na limit map segments. Čo to vlastne je? Užívatelia ktorý si pamätajú inštaláciu z Map Source vyberali oblasti ktoré sa majú inštalovať, v OSM je to tiež.A to sú mapové segmety.

Geocaching Adventure Lab

Groundspeak vydal nedávno mobilnú aplikáciu Geocaching Adventure Lab. Už podľa názvu je jasné, že sa jedná o aplikáciu na hľadanie a logovanie lab keší. Tie sú  súčasťou eventov a megaeventov.Lab keše nemájú formu klasických kešiek s logbookom ale sú založené na informácii či splnení úlohy na danom mieste. Doteraz sa na logovanie používalo webové rozhranie . Podľa dostupných informácií toto logovanie končí a lab keše bude možné logovať s mobilnou aplikáciou a to iba na mieste takže tým končia podvody s logovaním lab kešiek.

Challenge & MoZiLive

O tom, že existujú kešky pre odlovenie ktorých je treba splniť nejaké iné podmienky, sme vedeli už dávnejšie. Viacej sme sa však dozvedeli až od kolegov, kešerov po evente pri spoločnej jazde autom domov. Vtedy sme sa "zviezli" aj pri logovaní "Write note" na challenge keškách, ktorých podmienky sme síce ešte nespĺňali, ale samotnú krabku s logbookom sme našli.Doma sme potom na stránkach project-gc zisťovali, čo spĺňame, prípadne čo nám chýba pre splnenie, tej ktorej výzvy. Samotné vyhľadanie a overenie kešky je jednoduché, štvalo ma však to, že po overení som si to musel niekam poznamenať ručne, práve na uľahčenie tejto "práce" som si povedal, že skúsim do MoZiLive doplniť funkcie, ktoré toto budú ťúto činnosť automatizovať.


Adventure Lab

Zapracovať Adventure Lab keše do štatistiky je obvykle problém. Z nálezov to bohužiaľ nejde a GS neposkytol nástroj na stiahnutie GPX do SW v ktorom si môžete Adventure Lab keše spracovať. Česká komunita preto založila server kde si GPX môžete stiahnuť.

Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov