Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Články
Všetky články

Všetky články


Posledná aktualizácia 10/19/2021 13:04

Ako stiahnuť Adventure lab

Každý kto sa venuje geocachingu sa už určite stretol aj s Adventure lab – lab keše a má problém stiahnuť GPX pre dané labky. Máme síce český projekt Labgpx ale tam sú CZ/SK a v priľahlých oblastiach. Na požiadanie síce pridajú aj zahraničné ale treba si na ne počkať

Adventure Lab

Zapracovať Adventure Lab keše do štatistiky je obvykle problém. Z nálezov to bohužiaľ nejde a GS neposkytol nástroj na stiahnutie GPX do SW v ktorom si môžete Adventure Lab keše spracovať. Česká komunita preto založila server kde si GPX môžete stiahnuť.

20200 Community Celebration Events

Oslávte 20 rokov geocachingu na komunitných oslavách “Community Celebration Event“ Tieto eventy vznikli ako “Lost and Found Event” a boli usporiadané od 30.4.2010 do 3.5.2010 pri príležitosti 10 výročia Geocachingu. Bolo usporiadaných len 362 “Lost and Found Event” a z tohto dôvodu ikonu získalo omezené množstvo kešerov. Tento rok získa ikonu veľké množstvo kešerov .

3D zobrazenie v Monterre

Dávnejšie som mal Oregon 550. Ten mal v menu tlačítko na 3D zobrazenie mapy, veľmi dobrá  funkcia v kopcoch alebo pri skalách keď nieviete či je keška niekde na svahu alebo až hore. Pri Monterre som dosť dlho tápal a hľadal až som našiel funkčný návod.

Geocaching Adventure Lab

Groundspeak vydal nedávno mobilnú aplikáciu Geocaching Adventure Lab. Už podľa názvu je jasné, že sa jedná o aplikáciu na hľadanie a logovanie lab keší. Tie sú  súčasťou eventov a megaeventov.Lab keše nemájú formu klasických kešiek s logbookom ale sú založené na informácii či splnení úlohy na danom mieste. Doteraz sa na logovanie používalo webové rozhranie . Podľa dostupných informácií toto logovanie končí a lab keše bude možné logovať s mobilnou aplikáciou a to iba na mieste takže tým končia podvody s logovaním lab kešiek.

Ošetrenie a správa GPS Garmin

každý majiteľ GPS Garmin by sa mal pravidelne starať o svoj prístroj a to nie len ošetrenie zvonku ale aj o údržbu systému. V tomto návode ale nejde o vonkajšie ošetrenie.Pravda, nie každý vie ako na to a čo treba spraviť. V tomto krátkom návode si povieme niečo o údržbe a aj o prenose kešiek do GPS.

Challenge & MoZiLive & Ako na to

Na Slovensku je momentálne(1.1.2018) 79 "challenge" kešiek, v Čechách 94. Už len z tohoto počtu vyplýva, že sa u nás tešia pomerne veľkej popularite. Zorientovať sa v tom, že ktorú kešku si máte nárok zalogovať resp. ktorú "výzvu skoro" spĺňate Vám chce pomôcť práve môj program. Pokiaľ nie ste platený užívateľ project-GC môžete si overiť na stránkach project-GC denne max. 10 kešiek. To či ste si kešku už overovali predtým, prípadne s akým výsledkom si musíte evidovať sami. Aj túto evidenciu sa snaží riešiť MoZiLive.

Challenge & MoZiLive

O tom, že existujú kešky pre odlovenie ktorých je treba splniť nejaké iné podmienky, sme vedeli už dávnejšie. Viacej sme sa však dozvedeli až od kolegov, kešerov po evente pri spoločnej jazde autom domov. Vtedy sme sa "zviezli" aj pri logovaní "Write note" na challenge keškách, ktorých podmienky sme síce ešte nespĺňali, ale samotnú krabku s logbookom sme našli.Doma sme potom na stránkach project-gc zisťovali, čo spĺňame, prípadne čo nám chýba pre splnenie, tej ktorej výzvy. Samotné vyhľadanie a overenie kešky je jednoduché, štvalo ma však to, že po overení som si to musel niekam poznamenať ručne, práve na uľahčenie tejto "práce" som si povedal, že skúsim do MoZiLive doplniť funkcie, ktoré toto budú ťúto činnosť automatizovať.


Používaním tejto stránky súhlasíte s naším nastavením ochrany osobných údajov a pochopíte, že používáme súbory cookie. Niektoré súbory cookie už boly nastavené.
Prosím, kliknite na tlačítko 'Súhlasím', aby sa tento panel skryl. Pokiaľ budete pokračovať v používaní tohto webu bez akýchkoľvek krokov, predpokladáme, že súhlasíte s našimi zásadami ochrany osobných údajov.Tu si môžete prečítať ďalšie informácie o našich zásadách ochrany osobných údajov