Ale nie! Kde je JavaScript?
Váš webový prehliadač nemá povolený JavaScript alebo nepodporuje JavaScript. Ak chcete správne zobraziť túto webovú lokalitu, povoľte JavaScript vo svojom webovom prehliadači, alebo inovujte na webový prehliadač, ktorý podporuje JavaScript.
Kto je online
Hostí online 4

Užívateľov online 0


Celkom členov: 118
Najnovší člen: machimshin
Najnovšie články
Najnovšie komentáre
Žiadne komentáre

Vitajte na stránkach venovaných geocachingu. Než začnete prečítajte si ako získať účet

Ďalšie informácie získate v sekcii Dôležité informácie

Pripomienky môžete dávať do sekcie O stránkach


Články

Ošetrenie a správa GPS Garmin

Každý používateľ GPS Garmin by si mal spraviť občas aj zálohu a to utilitkami ktoré nájdeme na JaVaWa Device Manager


JaVaWa Device Manager je použiteľný na všetkých garmin gps okrem Monterry, tá používa ako OS android takže tu to nefunguje. Bohužiaľ ako majiteľ Monterry nemôžem k daným utilitkám moc napísať. Tie ktoré spolupracujú aj s SD kartou sú tu už popísané okrem možnosti zálohovať.


 Toto je root garmina. Adresár GPX: tu sú uložené kešky ale nie len tie. Sú tu uložené waypointy, zaznamenané trasy a zemepisné body
.Adresár POI obsahuje vaše POI ktoré ste nahrali do GPS. Adresár SQL obsahuje sql súbor so značenými turistickými trasami. Zahraničné mapy totiž nemajú turistické chodníky značené v mape farebne ako je to u nás alebo v čechách ale sú uložené v SQL súbore, tie sú rozlíšené číselne. Okrem toho si sem novšie garminy ukladajú záznam o súboroch GPX. Osobne aj tento súbor občas zmažem. Okrem týchto adresárov môže byť ešte BirdsEye, CustomMaps - sem môžete dať vlastné mapy, GGZ - sem sa ukladajú ggz súbory ktoré nahrádzajú GPX ale bez waypointov a ešte GeocahePhotos. Sem sa ukladajú fotohinty. A samozrejme sú tu mapy s príponou img. Mapové súbory sa dajú aj spájať ale neodporúča sa. Je lepšie ak každý mapový súbor máte pomenovaný podľa štátu a máte aj zálohu. 


 Všetko okrem máp je vhodné občas prečistiť a to okrem GPX alebo GGZ súborov. Tie je vhodné prečistiť po každom love. Nájdené už v podstate nepotrebujete a tak len zaberajú miesto. Ak sťahujete každú keš zvlášť a tak ju ukladáte do GPS tak strácate prehľad čo už máte alebo nie. Na druhú stranu nie je problém potrebné keše znovu nahrať. Osobne uprednostňujem GeoGet a nahrávam keše podľa kraja alebo podľa okresu, to čo je v danom prípade vhodné. Ďalší vhodný SW je MoziLive alebo Gsak. Nové Garminy v podstate nemajú obmedzenie v počte kešiek ak nepočítame maximum štyry milióny. Ale aj tu treba dávať pozor a naštudovať možnosti daného GPS. Každý garmin totiž zvládne rôzne množstvo kešiek waypointov: GPS Garmin - obmedzenia
alebo zistíte presne v špecifikácii prístroja a to aj na stránke garmin.sk kde je ku každému pristroju špecifikácia. 


 


Nie každý používa SW na správu keší a používajú sa rôzne finty ako nato, teda okrem možnosti nechať si vygenerovať PQ. Garmin communication plugin už nie je podporovaný tak treba nájsť iný spôsob. Najjednoduchšie a najrýchlejšie je stiahnuť keš priamo z listingu. V listingu klikneme na tlačítko GPX a dáme uložiť do PC njlepšie do vopred určeného priečinku aby sme ich nemuseli potom hľadať. Ďa lšia možnosť je použiť Cachelist poprípade v chrome GeoPrinter . V listingu klikneme na add cache to list . Keš sa nám uloží do zoznamu.


 


 
Funguje to ako Cachelist, zoznam keší si môžme potom vyexportovať a následne uložiť do GPS. Na obráku hore vidíte ešte zoznam priateľov, toto má na svedomí Geocaching.com Friends!


Geocaching pluginnov je nepreberné množstvo a každý si môže vybrať podľa seba.


 


happy cahing

Balin50 24. január 2018 2118 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť

0 komentárov

Zanechať komentár

Prihláste sa, ak chcete napísať komentár.
  • Žiadne komentáre neboli uverejnené.


Hodnotenie je k dispozícii iba členom.

Prosím, Prihlásiť sa alebo Registrovať pre hlasovanie.
Perfektný! (0)0 %
Veľmi dobrý (0)0 %
Dobrý (0)0 %
Priemerný (0)0 %
Biedny (0)0 %
Najnovšie videa
TBScan - Short Demonstration
TBScan - Short Demonstration
Kategória Geocaching
Admin
1:16
29/04/2019
Nahranie keší z územia
Nahranie keší z územia
Kategória Geocaching
Admin
3
14/04/2019
Extreme geocaching :)
Extreme geocaching :)
Kategória Geocaching
Admin
4:11
04/04/2019
Shoutbox
Ak chcete odoslať správu, musíte sa prihlásiť.
Admin
Adminpred 5 mesiacmi
Dnes bol v galérii otvorený album Kešeriáda 2019. Užívatelia môžu pridávať fotky z Kešeriády 2019
Admin
Adminpred 8 mesiacmi
Doplnené Emoji
Admin
Adminpred 8 mesiacmi
od 17.2.2019 je prístupné hodnotenie príspevkov vo fóre. Bližšie info vo FAQ https://www.geoca...p?cat_id=2
Admin
Adminpred 9 mesiacmi
od 18.01.2019 je prístup na stránky už len s protokolom HTTPS
Admin
Adminpred 1 rokom
od 17.8.2018 funguje v nickoch diakritika a aj neštandardné znaky ako . takže sa môžete zaregistrovať aj s pôvodnými nickmi
Dnes má narodeniny
Dnes nemá žiaden užívateľ narodeniny...