Kto je online

Najnovšie komentáre
Žiadne komentáre

Navigovanie na WP alebo FP, Garmin a ADrake

V článku GeoGet - pridanie bodu ku keške  som popísal ako pridať WP alebo FP ku keške. Druhá vec je použitie v prístroji. V dávnejších dobách som mal O550T. Dobrý prístroj a odolný ako je u Garminu zvykom ale určité obmedzenia mal. Hľadať Mystery a multi bol zlý sen. A to nehovorím o maximálnom počte kešiek.
Už dlhší čas mám Monterru a som s ňou spokojný aj keď aj tu sú obmedzenia, hlavne max 4000WP takže treba premazávať WP aby sa zobrazovali. Ďalej je tu nemožnosť pridať bod takže na Mystery a multi použijem radšej fón a ADrake .

V monterre mám na výber navigovať na

Ale to iba vtedy ak tam WP mám. Problém začína pri archaických listingoch ako je GC147EP . WP sú v listingu a toto je problém pri garminoch, neviete WP pridať takže neostáva nič iné ako použiť papier a ceruzku a zapisovať čo je v dobe smart zariadení dosť od veci. Preto radšej používam ADrake v kombinácii s GeoGetom . Pri domácej príprave v geogete skontrolujem a upravím potrebné WP a vložím aj vzorce na finál.

Pre kešerov ale aj ownerov dávam do pozornosti príprava a vzorce  kde sa dozviete viac o poznámkach a vzorcoch a výpočte FP.

Ak už všetko máme tak z geogetu vyexportujeme kešky. Pre Monterru používam PQ, pre Oregon Geoget GPX v2

Pri PQ mám zvlásť kešky a zvlášť WP takže môžem premázavať WP podľa potreby aby som ich mal v zozname.

V Adrake je to o inom. Pre prenos použijem plugin

Skopírujem celú databázu alebo podľa potreby len určitú časť, napr. bratislavský kraj.
Z Adrake si môžem  do geogetu preniesť poznámky, napríklad výsledky do vzorca keď som multinu nedokončil.Na mape to vidím takto

Zelené sú kešky ktoré majú finál takže môžem rovno navigovať k nej. Samozrejme môžem si v teréne WP aj pridať a potom navigovať k nemu. To sa týka hlavná tých kešíktore WP majú v listingu a nemajú zadefinované WP. V tomto menu si môžem do WP vložiť aj vzorec

To by bolo také krátke zhrnutie poznatkov ako na to.

Balin50 22. január 2019 813 prečítaní 0 komentárov 0 hodnotení Tlačiť