Geocaching Adventure Lab
Pridal Admin dňa 19 december 2018 09:30

Groundspeak vydal nedávno mobilnú aplikáciu Geocaching Adventure Lab.
Už podľa názvu je jasné, že sa jedná o aplikáciu na hľadanie a logovanie lab keší. Tie sú  súčasťou eventov a megaeventov.
Lab keše nemájú formu klasických kešiek s logbookom ale sú založené na informácii či splnení úlohy na danom mieste. Doteraz sa na logovanie používalo webové rozhranie . Podľa dostupných informácií toto logovanie končí a lab keše bude možné logovať s mobilnou aplikáciou a to iba na mieste takže ým končia podvody s logovaním lab kešiek.


lab.jpg (37 K<img style='width:20px;height:20px;' src='https://www.geocaching-sk.sk/images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' />
Pre GS sa jedná o nový spôsob ako vyhľadávať a logovať lab kešky.  Lab kešky sú totiž experimentálne kešky a majú iné pravidlá, dá sa povedať že volnejšie a to umožňuje ich zakladateľom a tvorcom testovať nové nápady.

Zásadná informácia je, že táto aplikácia nahradí staré webové rozhranie a tým skončia aj rôzne podvody pri lab keškách.

Čo by ste mali vedieť.
Aplikácia načíta 
Publikované  lab keše – aplikácia načíta a zobrazí publikované lab keše zoradené podľa vzdialenosti.

Overenie  polohy – cez webrozhranie ste mohli lab keše logovať odkiaľkoľvek. Táto aplikácia to nedovolí. Dá sa logovať len v v určitej vzdialenosti od lab kešky. 

Možnost lineárnej hry – owneri lab kešiek môžu zvoliť či sa séria dude hrať v určitom poradí, takto sa budú môcť vytvárať labky s príbehom.


lab1.jpg (62 K<img style='width:20px;height:20px;' src='https://www.geocaching-sk.sk/images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' />

lab2.jpg (57 K<img style='width:20px;height:20px;' src='https://www.geocaching-sk.sk/images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' />


Zdroj: Labs geocachinggeocaching adventure lab