Scanovanie TB
Pridal Balin50 dňa 23 september 2019 16:22
TBScan nájdete na stránkach autora.
Po spustení aplikácie je potrebné prihlásiť sa na geocaching.com.

tbscan1.jpg (14 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' />

Následne na úvodnej obrazovke klikneme na menu vľavo hore a vyberieme Settings.
Máme možnosť nastaviť ukladanie obrázkov (pre verziu PRO), email a dôležitá vec je Log Templates. Tu si nastavíme text logu ktorý budeme používať.
Vhodné hlavne pri eventoch kde budeme logovať viac TB a coinov.
tbscan2.jpg (7 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' /> Vyplnený text pre logy. V PRO verzii máte možnosť použiť viac logov na výber.

tbscan.jpg (10 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' /> Tu máme na výber Discover alebo Log. pri oboch sa spustí kamera na skenovanie kódu, malá ukážka ako na to. Načítanie čísla kamerou je závislé na osvetlení a uhle snímania. Na Kešeriáde som mal pri niektorých autách problém a nechcelo mi naskenovať kód pre odraz svetla a pri vyššom lesku. Obísť sa to dá ručným zadaním kódu a to na ľavej strane dole. V PRO verzii máme možnosť skenovať kódy aj z fotiek.tbscan4.jpg (5 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' /> Ručné zadanie kódu.
tbscan5.jpg (3 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' /> Ručne zadaný kód, to isté platí aj pri skenovaní. Musíme počkať až sa na pravej strane hore zobrazí Continue. Ťukneme na Continue a kód sa zapíše do zoznamu.


tbscan7.jpg (3 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' /> Zoznam kódov. Klikneme dole na ikonu ceruzky a zobrazí sa obrazovka Write log. Na pravej strane hore klikneme na menu, čiarky a vyberieme predpripravený log. Na nasledujúcej obrazovke sa zobrazí vybraný log a ten odošleme tlačítkom POST. Týmto sme zalogovali všetky TB zo zoznamu.

Vyzdvihnutie z kešky - toto je funkčné len v pro verzii
Cez  TBScan môžete samozrejme TB aj zobrať z kešky. Kliknite na Log - načítajte alebo zapíšte kód a dajte Log. Zobrazí sa stránka daného TB s výpisom úlohy, popisu a Ownera.
Klikni na pero na pravej strane dole a zobrazí sa menu

tbscan8.jpg (10 K<img style='width:20px;height:20px;' src='images/smiley/cool.svg' alt='Cool' style='vertical-align:middle;' />

Tu si vyberiete podľa potreby a zalogujete