Ako stiahnuť veľké množsto kešiek
Pridal Balin50 dňa 14 november 2019 15:21
Najväčší problém pri sťahovaní kešiek je ich množstvo v určitej oblasti. Na našom území to nie je problém nakoľko sa limit PQ na gc.com postačuje.

Na to aby sme vedeli ako rozdeliť PQ použijeme rozdeľovač PQ na Project GC

V menu vyberieme Nástroje/ Rozdeľovač PQ

Vybral som v Nemecku oblasť Nordhein - Westfalen kde sa nachádza 55926 kešiek ktoré rozdeľovač rozdelí do 58 GPX súborov.

V menu vyberieme danú oblasť a použijeme  FiltrovaťRozdeľovač nám rozdelí danú oblasť do PQ. Keďže do jedného PQ sa uloží maximálne 1000 keší vyberieme zoznam na ľavej strane. Ako vidíme na obrázku máme začiatok 9 marca 2001 a koniec 17 februára 2007Tento dátum využijeme pri vytváraní PQ na geocaching.com

Zvolíme nové PQ
Zadáme názov a deň generovania, množstvo keší nastavíme na 1000 a zvolíme typ kešiek ktoré chceme stiahnuť. Ak už sme danú oblasť navštívili zvolíme Které Jsem zatím nenašel.
Dole v menu vyberiem od - do


Nakoniec dáme Vytvořit. PQ sa vytvorí a daný deň sa vygeneruje. Takto zadáme všetky PQ podľa zoznamu ktorý sme si vygenerovali na project-gc.com. Po oznámení o vytvorní PQ si ho stiahneme do programu ktorý používame na lov kešiek. Osobne upredňostňujem GeoGet kde si môžem urobiť doma prípravu, poprípade stiahnuť spoiler ak je a to všetko nahrám do AD a do Garminu.

Neplatiaci hráči si môžu kešky stiahnuť cez GeoGet výberom určitej oblasti alebo cez MoZiLive,tu určite poradí Klama, ale pokiaľ viem tak sa stiahnu len základné údaje a to max 16000 kešiek.